Crucial Pro Overclocking 32GB Kit (2x16GB) DDR5-6000 UDIMM CL36 (16Gbit)
Crucial Pro Overclocking 32GB Kit (2x16GB) DDR5-6000 UDIMM CL36 (16Gbit)
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Memory Modules Quantity | 2 |
| Total Storage Capacity | 32 GB |
| Memory Form Factor | DIMM 288-pin |
| Memory Speed | 6000MHz(PC5-48000) |
| CAS Latency | CL36 |
| TRCD | 38 |
| TRP | 38 |
| TRAS | 80 |
| Memory Features | Two DDR Channels Unbuffered XMP 3.0 |
| Compliant Devices | PC |
| Nominal Supply Voltage | 1.1 V |
| Maximum Supply Voltage | 1.35 V |
| Cooling Method | Heatsink |
| Warranty Term (month) | Lifetime(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 136.5 mm |
| Pack Width (mm) | 8 mm |
| Pack Height (mm) | 34.8 mm |
| Weight | 0.1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 2 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 649528941596 |