-
−5%
AFOX SO-DIMM DDR4 8GB 3200MHZ
AFOX SO-DIMM DDR4 8GB 3200MHZ
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory bandwidth (max) | 17 GB/s |
| Product colour | Black |
| Row cycle time | 46.5 ns |
| ECC | No |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Refresh row cycle time | 260 ns |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Row active time | 33 ns |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Width | 69.6 mm |
| Weight | 8 g |
| Height | 30 mm |
| Warnings | Disposal of electronic products should be in accordance with local regulations for the recycling of electronic equipment., Keep out of the reach of children., Do not disassemble or damage the memory modules, they may contain substances hazardous to health. |
| Sustainability certificates | RoHS |