-
−15%
POWER SUPPLY AEROCOOL PGS VX-600PLUS 600W 80+ BOX
POWER SUPPLY AEROCOOL PGS VX-600PLUS 600W 80+ BOX
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Fan location | Top |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Power protection features | Short circuit, Over voltage, Under voltage, Over power |
| AC input voltage | 230 V |
| Max output current (+5V) | 17 A |
| Input current | 5 A |
| Combined power (+3.3V) | 120 W |
| Max output current (+12V) | 50 A |
| Combined power (+5Vsb) | 12.5 W |
| Total power | 600 W |
| Max output current (-12V) | 0.3 A |
| Combined power (+12V) | 552 W |
| Max output current (+5Vsb) | 2.5 A |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Purpose | PC |
| Supported motherboard form factors | ATX |
| ATX version | 2.3 |