- In stock
Mediatech MT4090 scanner Pen scanner Black
Mediatech MT4090 scanner Pen scanner Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Scanner type | Pen scanner |
| Product colour | Black |
| Display | LED |
| Battery type | AAA |
| Power supply type | Battery |
| Depth | 30 mm |
| Weight | 156 g |
| Width | 255 mm |
| Height | 30 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business x64, Windows XP Professional, Windows XP Home, Windows 7 Starter x64, Windows Vista Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate, Windows Vista Business, Windows Vista Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Ultimate x64, Windows 7 Home Basic x64, Windows Vista Home Basic x64, Windows 7 Professional x64, Windows XP Professional x64, Windows Vista Enterprise, Windows 7 Professional, Windows XP Home x64 |
| Scan file formats | PDF, JPG |
| Scan to | Memory card |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Drivers included | Yes |
| USB port | Yes |
| USB version | 2.0 |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Colour scanning | Yes |
| Duplex scanning | No |
| Film scanning | No |