Laser printer HP MFP 179fnw, colored
Laser printer HP MFP 179fnw, colored



Laser printer HP MFP 179fnw, colored
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Model | MFP 179fnw |
| Depth | 423 mm |
| Width | 422mm, 344 mm. |
| Height | 344mm, 423 mm. |
| Weight | 14 kg, 16.08 kg. |
| Printing method | Laser |
| Print resolution | 600 x 600 dpi |
| Black and white print speed (ppm) | 19 |
| Color printing | Yes |
| Color print speed (ppm) | 4 |
| Maximum print duty cycle (ppm) | 20000 |
| Format | A4 |
| Photo printing | No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| USB connection | No |
| Number of cartridges | 4 |
| Connectors | RJ-45 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Compact design |
| Length | 422 mm. |
| Country of manufacture | CN |