Laser printer HP M140w
Laser printer HP M140w



Laser printer HP M140w
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Model | M140w |
| Depth | 264 mm |
| Width | 360mm, 306 mm. |
| Height | 197mm, 248 mm. |
| Weight | 5.39 kg, 6.9 kg. |
| Printing method | Laser |
| Print resolution | 600 x 600 dpi |
| Black and white print speed (ppm) | 20 |
| Color printing | No |
| Maximum print duty cycle (ppm) | 8000 |
| Format | A4 |
| Photo printing | No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| USB connection | Yes |
| Connectors | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 398 mm. |
| Country of manufacture | CN |