Laser printer HP LaserJet M209dw
Laser printer HP LaserJet M209dw



Laser printer HP LaserJet M209dw
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Model | LaserJet M209dw |
| Depth | 279 mm |
| Width | 355mm, 331 mm. |
| Height | 205mm, 272 mm. |
| Weight | 6.9 kg, 7.3 kg. |
| Printing method | Laser |
| Print resolution | 600 x 600 dpi |
| Black and white print speed (ppm) | 30 |
| Color printing | No |
| Maximum print duty cycle (ppm) | 20000 |
| Format | A4 |
| Photo printing | No |
| Paper input capacity | 150 |
| WiFi interface | Yes |
| Wireless standards | 802.11 b/g/n |
| USB connection | Yes |
| Number of cartridges | 1 |
| Connectors | USB |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 432 mm. |
| Country of manufacture | CN |