Laser printer Canon i-SENSYS LBP6030B
Laser printer Canon i-SENSYS LBP6030B
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CANON, Canon |
| Model | i-SENSYS LBP6030B |
| Depth | 199 mm |
| Width | 364mm, 270 mm. |
| Height | 249mm, 220 mm. |
| Weight | 5 kg, 6 kg. |
| Printing method | Laser |
| Print resolution | 600 x 2400 dpi |
| Black and white print speed (ppm) | 18 |
| Color printing | No |
| Maximum print duty cycle (ppm) | 5000 |
| Time to first page | 7.8 seconds |
| Format | A4 |
| Photo printing | No |
| WiFi interface | No |
| WiFi Direct interface | No |
| USB connection | Yes |
| Number of cartridges | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | 2 LED indicators. 2 control keys. Paper input (standard): 150-sheet multi-purpose tray. Paper output: 100 sheets face down. Media types: Plain paper, heavy paper, transparency paper, Label, envelope. Print margins: 5 mm top, bottom, left and right |
| Length | 400 mm. |
| Country of manufacture | CN |