- In stock.
Laser printer Brother HL-L2400DW
Laser printer Brother HL-L2400DW



Laser printer Brother HL-L2400DW
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BROTHER, Brother |
| Model | HL-L2400DW |
| Depth | 36 mm |
| Width | 35.6 mm, 435 mm. |
| Height | 18.3 mm, 515 mm. |
| Weight | 7.1 kg, 8.3 kg. |
| Printing method | Laser |
| Print resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Black and white print speed (ppm) | 30 |
| Color printing | No |
| Time to first page | 8.5 seconds |
| Format | A4 |
| Paper input capacity | 250 |
| WiFi interface | Yes |
| USB connection | Yes |
| Connectors | Wi-Fi, USB 2.0 |
| Included | USB cable not included |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 280 mm. |
| Country of manufacture | CN |