-
−1%
The Brother PT-H500 is a portable and compact label printer designed for both home and office environments. The device has a QWERTY keyboard and a screen that allows you to quickly create custom labels. The USB connection allows you to print directly from your computer. Supported tapes up to 24 mm wide ensure clear and durable labeling for a variety of applications.
The printer kit includes: printer, 24 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), USB cable, user manual, wrist strap, software (CD).
The Brother PT-H500 is a portable and compact label printer designed for both home and office environments. The device has a QWERTY keyboard and a screen that allows you to quickly create custom labels. The USB connection allows you to print directly from your computer. Supported tapes up to 24 mm wide ensure clear and durable labeling for a variety of applications.
The printer kit includes: printer, 24 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), USB cable, user manual, wrist strap, software (CD).
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
| MPN | PTH500ZW1 |
| Palaikoma operacinė sistema | Windows Vista |
| Svoris | 0,83 kg |
| Paskirtis | Smulkiam verslui |
| Pajungimo sąsaja | USB |
| Spausdinimo raiška (dpi) | 180 x 180 |
| Garantija (mėn) | 36 |
| Matmenys | 122 x 91 x 245 mm |
| Komplektacija | Spausdintuvas, 24 mm juoda ant balto laminuotos TZe juostelės (4 m ilgio), USB laidas, naudotojo vadovas, riešo dirželis, programinė įranga (CD) |
| Spausdinimas iš mobilaus telefono | Ne |
| Juostelės plotis | Iki 24 mm |
| Spausdinimo sparta | 30 mm/s |