Brother PT-D610BTVP - professional label printer for workplace, office or document organization. The device has a large color graphic display and a convenient QWERTY keyboard, so labels can be created quickly and accurately. Integrated USB and Bluetooth connections allow you to print from a computer or smartphone using the P-touch Editor or Brother iPrintLabel apps. Tapes up to 24 mm wide are supported, so you can create clear, professional-looking labels for a variety of needs.
The printer kit includes: printer, 24 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), power cord, USB cable, documentation.
Brother PT-D610BTVP - professional label printer for workplace, office or document organization. The device has a large color graphic display and a convenient QWERTY keyboard, so labels can be created quickly and accurately. Integrated USB and Bluetooth connections allow you to print from a computer or smartphone using the P-touch Editor or Brother iPrintLabel apps. Tapes up to 24 mm wide are supported, so you can create clear, professional-looking labels for a variety of needs.
The printer kit includes: printer, 24 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), power cord, USB cable, documentation.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
| MPN | PTD610BTVPZW1 |
| Supported operating system | macOS |
| Weight | 1kg |
| Purpose | For small businesses |
| Connection interface | USB, Bluetooth |
| Print resolution (dpi) | 180x180 |
| Warranty (months) | 36 |
| Dimensions | 202 x 199 x 87 mm |
| Complete set | Printer, 24mm black on white laminated TZe tape (4m long), power cord, USB cable, documentation |
| Printing from a mobile phone | Yes |
| Tape width | Up to 24 mm |
| Printing speed | 30 mm/s |