-
−18%
The Brother PT-D210VP is a convenient and easy-to-use P-touch label printer for home and small office organization. The integrated keyboard and clear graphic display allow you to quickly create custom labels, and a wide selection of fonts, symbols and frames provide more creative options. The printer uses durable TZe tapes and comes with a case, making it easy to store and transport.
The printer kit includes: printer, 12 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), power cord, user manual, case.
The Brother PT-D210VP is a convenient and easy-to-use P-touch label printer for home and small office organization. The integrated keyboard and clear graphic display allow you to quickly create custom labels, and a wide selection of fonts, symbols and frames provide more creative options. The printer uses durable TZe tapes and comes with a case, making it easy to store and transport.
The printer kit includes: printer, 12 mm black on white laminated TZe tape (4 m long), power cord, user manual, case.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
| MPN | PTD210VP, PTD210VPZW1 |
| Weight | 0.49 kg |
| Purpose | For home users, For small businesses |
| Print resolution (dpi) | 180x180 |
| Warranty (months) | 36 |
| Dimensions | 157 x 149 x 68 mm |
| Complete set | Printer, 12mm black on white laminated TZe tape (4m long), power cord, user manual, carrying case |
| Printing from a mobile phone | No |
| Tape width | Up to 12 mm |
| Print speed | 20 mm/s |