- In stock
-
−6%
DEWALT DCS356NT-XJ 20000 OPM 18V Black, Yellow
DEWALT DCS356NT-XJ 20000 OPM 18V Black, Yellow
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power protection features | Overload |
| Adjustable speed | Yes |
| Product colour | Black |
| Soft grip | Yes |
| Battery voltage | 18 V |
| Power source | Electric |
| Depth | 310 mm |
| Weight | 1.1 kg |
| Oscillation angle | 1.6° |
| Idle oscillation rate (min) | 15000 OPM |
| Idle oscillation rate (max) | 20000 OPM |
| Number of gears | 3 |
| Carrying case | Yes |
| Charger | No |
| Battery pack | No |
| Ergonomic design | Yes |