- In stock
-
−2%
Canon MAXIFY MB2150 Inkjet A4 600 x 1200 DPI 19 ppm Wi-Fi
Canon MAXIFY MB2150 Inkjet A4 600 x 1200 DPI 19 ppm Wi-Fi
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Number of print cartridges | 4 |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Recommended duty cycle | 200 - 1000 pages per month |
| Built-in display | Yes |
| Display | TFT |
| Display diagonal | 6.35 cm (2.5") |
| Product colour | Black |
| Colour display | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Power consumption (copying) | 27 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Height | 260 mm |
| Weight | 10.6 kg |
| Width | 463 mm |
| Depth | 389 mm |
| Mobile printing technologies | Google Cloud Print, Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| Wi-Fi | Yes |
| Security algorithms | SNMP |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | No |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012 R2, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Enterprise x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business x64, Windows 10 Education, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Business, Windows 8.1, Windows Vista Ultimate, Windows 10 Pro x64, Windows Vista Enterprise x64, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Home Basic, Windows 10 Home x64, Windows Vista Enterprise, Windows 8.1 Enterprise, Windows 7 Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows 10 Home, Windows 8 Pro x64, Windows 8.1 Pro, Windows 10 Pro, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista Home Premium x64, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Starter x64, Windows 8 Enterprise, Windows 7 Home Basic x64 |
| Mobile operating systems supported | iOS, Windows 10 Mobile, Android, Windows RT |
| Bundled software | Quick Utility Toolbox, IJ Network Device Setup Utility, Easy-WebPrint EX |
| Drivers included | Yes |
| Standard interfaces | USB 2.0, Wireless LAN |
| USB port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Noise level | 56 dB |
| Cartridge type | PGI-1500XL BK, PGI-1500XL C, PGI-1500XL M, PGI-1500XL Y |
| Printing | Colour printing |
| Print technology | Inkjet |
| Duplex printing | Yes |
| Time to first page (black, normal) | 6 s |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 19 ppm |
| Maximum resolution | 600 x 1200 DPI |
| Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 13 ppm |
| Time to first page (colour, normal) | 7 s |
| Duplex printing mode | Auto |
| N-in-1 copy function (N=) | 2, 4 |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 18 cpm |
| Copying | Colour copying |
| Copy speed (colour, normal quality, A4) | 10 cpm |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Faxing | Colour faxing |
| Fax memory | 250 pages |
| Fax speed dialing (max numbers) | 100 |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 50 sheets |
| Total number of input trays | 1 |
| Total input capacity | 250 sheets |
| Paper input type | Cassette |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Custom media length | 127 - 355.6 mm |
| Paper tray media weight | 64 - 105 g/m² |
| Custom media width | 89 - 215.9 mm |
| Photo paper sizes | 13x18, 10x15, 20x25 |
| Envelopes sizes | C5, 10, DL, Monarch |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5 |
| Paper tray media types | High resolution paper, Glossy paper, Matte paper, Plain paper, Envelopes, Semi-glossy paper |
| Scan to | Cloud, E-mail, HTTP, USB |
| Optical scanning resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Input colour depth | 48 bit |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Output colour depth | 24 bit |
| Scanning | Colour scanning |
| Scan technology | CIS |