-
−1%
Canon MAXIFY GX6140 Multifunction Printer
Canon MAXIFY GX6140 Multifunction Printer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in display | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Depth | 410 mm |
| Weight | 13.1 kg |
| Height | 314 mm |
| Width | 399 mm |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Direct printing | Yes |
| USB port | Yes |
| USB connector | USB |
| Number of colours | 16.7 M |
| Time to first page (colour, normal) | 15.5 s |
| Print technology | Dye-sublimation |
| Maximum resolution | 1200 x 600 DPI |
| Paper input type | Cassette |