-
−9%
With its compact design, versatile functionality and 150-sheet paper input tray, the DCP-J1310DW colour inkjet printer makes printing effortless. Easily print, scan and copy from one device and navigate using the integrated colour display. Wireless connectivity means everyone in the household can easily print from their laptop or mobile device.
The printer package includes: printer, ink set (1 x 200 pages black, 3 x 200 pages cyan, magenta, yellow), power cord, quick setup guide, warranty card.
With its compact design, versatile functionality and 150-sheet paper input tray, the DCP-J1310DW colour inkjet printer makes printing effortless. Easily print, scan and copy from one device and navigate using the integrated colour display. Wireless connectivity means everyone in the household can easily print from their laptop or mobile device.
The printer package includes: printer, ink set (1 x 200 pages black, 3 x 200 pages cyan, magenta, yellow), power cord, quick setup guide, warranty card.
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
| Print format | A4, A5, A6, 10 x 15 cm |
| Fax | No |
| MPN | DCPJ1310DWRE1 |
| Supported operating system | Chrome OS, macOS |
| Weight | 6.3 kg |
| Purpose | For home users |
| Printing method | Inkjet |
| Color print speed | 9 ppm |
| Scanning | Yes |
| Copying | Yes |
| Duplex printing | Yes |
| Connection interface | WiFi, WiFi Direct, USB |
| Photo printing | Yes |
| Scanning resolution (dpi) | 1,200 x 2,400 |
| Print resolution (dpi) | 1,200 x 6,000 |
| Warranty (months) | 36 |
| Color printing | Yes |
| Duplex scanning | No |
| Dimensions | 390 x 343 x 148.5 mm |
| Complete set | Printer, ink kit (1 x 200 pages black, 3 x 200 pages cyan, magenta, yellow), power cord, quick setup guide, warranty card |
| Automatic document feeder (ADF) | No |
| Printing from a mobile phone | Yes |