- In stock
Niimbot B21S Label Printer Ed
Niimbot B21S Label Printer Ed









Niimbot B21S Label Printer Ed
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Label type | Roll |
| Print speed | 60 mm/s |
| Android compatibility | Yes |
| Printing width | 50 mm |
| Compatible with Mac OS | Yes |
| Windows compatible | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Housing material | ABS synthetics, Metal |
| Product colour | Red |
| Width | 95 mm |
| Height | 130 mm |
| Length | 60 mm |
| Charging connector | Yes, USB-C |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Warnings | Keep away from sources of fire., Do not remove the covers or casing while the appliance is in use., Do not dispose of the device or consumables in the normal waste. Contact your local electronic waste disposal facility. |