Combination pliers Orbis 41-1600 / 20RR, 160 mm
Product reference: 28-4007582010157
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
Your message has been successfully sent!
Fill in the required fields*
Not available
BrandORBIS,
Orb
Article41-1600/20RR
Length160mm,
239 mm.
MaterialMetal, Plastic
Medium-hard wire diameter2.5 mm
Solid wire diameter1.8 mm
DIN ISO standardDIN ISO 5746
Additional informationCutting capacity: Medium-hard wire Ø 2.5 mm. Hard wire Ø 1.8 mm
Weight0.23 kg.
Width65 mm.
Height28 mm.