- In stock
-
−17%
Instantaneous water heater PPE4L 15KW
Instantaneous water heater PPE4L 15KW
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | COSPEL, Kospel |
| Material | Copper, Plastic, Stainless steel |
| Color | White color |
| Model | PPE4.L-10/11/12/15.LT |
| Water heater type | High-speed |
| Installation | Hanging |
| Height | 47.8 cm, 478 mm. |
| Width | 25 cm, 95 mm. |
| Depth | 9.5 cm |
| Power | 1500W |
| Voltage | 380V |
| Maximum working pressure | 10 Bar. Plumbing connection, diameter - G1/2" |
| Flow performance | 7.2 l/min |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Weight | 4.55 kg. |
| Length | 250 mm. |
| Country of manufacture | PL |