- In stock.
HEATING CABLE 535W/29M (18W/M)
HEATING CABLE 535W/29M (18W/M)



HEATING CABLE 535W/29M (18W/M)
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SEVEN, Devi |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Color | Red color |
| Length | 29 years old, 390 mm. |
| Diameter | 6.9 mm |
| Number of conductors | 2 |
| Power | 535W |
| Voltage | 230V |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Voltage: 230 V. Material: polyvinyl chloride |
| Weight | 3 kg. |
| Width | 390 mm. |
| Height | 60 mm. |
| Country of manufacture | DK |