- In stock
HEATER WATER OKHE160L ELECTRIC
HEATER WATER OKHE160L ELECTRIC


HEATER WATER OKHE160L ELECTRIC
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DRAZICE, Dražice |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | 160 |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 152 liters |
| Degree of protection (IP) | IP44. Warm-up time (from 10°C to 65°C) - 5 h |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 123.5 cm, 1310 mm. |
| Width | 52 cm, 556 mm. |
| Length | 52 cm, 520mm. |
| Power | 2200W |
| Heater weight without water | 51 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Connections 3/4. No cable. |
| Weight | 51.3 kg. |
| Country of manufacture | Czech |