- In stock
FUN VENTS OB 4E 400 AXIAL 4235M3/H
FUN VENTS OB 4E 400 AXIAL 4235M3/H
FUN VENTS OB 4E 400 AXIAL 4235M3/H
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | VENTS, Vents |
| Model | OV 4E 400 |
| Material | Steel |
| Color | Black color |
| Fan type | Low pressure, Industrial, Axial |
| Length | 54 cm, 560 mm. |
| Height | 22 cm, 245 mm. |
| Width | 54 cm, 560 mm. |
| Diameter | 41.6 cm |
| Power | 180 W. Performance, m³/h- 3580 |
| Noise level | 53 - 53dB |
| Revolutions per minute | 1380 |
| Degree of protection (IP) | IP24 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Operating temperature | -30 - 60°C |
| Weight | 10 kg. |
| Country of manufacture | UA |