- In stock.
FAN EXHAUST EE100TA, D100 MM WITH TIMER
FAN EXHAUST EE100TA, D100 MM WITH TIMER



FAN EXHAUST EE100TA, D100 MM WITH TIMER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | EUROPLAST, Europlast |
| Model | EE100TA |
| Material | Plastic |
| Color | Gray color |
| Fan type | - |
| Length | 14 cm, 158 mm. |
| Height | 14 cm, 102 mm. |
| Width | 8 cm, 154 mm. |
| Diameter | 10 cm |
| Power | 15 W. Performance, m³/h- 100 |
| Noise level | 32 - 32dB |
| Revolutions per minute | 2550 |
| Degree of protection (IP) | IPX4 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Operating temperature | 5 - 405°C |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Voltage - 230V. With timer |
| Weight | 0.49 kg. |
| Country of manufacture | LV |