- In stock.
-
−12%
FAN CATA E-100 GS
FAN CATA E-100 GS
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CAT, Cata |
| Model | E-100 GS |
| Material | Metal, Glass |
| Color | Gray color |
| Fan type | Household |
| Length | 15 cm, 171 mm. |
| Height | 15 cm, 142 mm. |
| Width | 9.4 cm, 173 mm. |
| Diameter | 10 cm |
| Power | 8 W. Performance, m³/h- 90 |
| Noise level | 31 - 31dB |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Additional information | Voltage - 220V. |
| Weight | 1 kg. |
| Country of manufacture | EU |