FAN CATA E-100 G
FAN CATA E-100 G
FAN CATA E-100 G
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CAT, Cata |
| Model | E-100G |
| Material | Metal, Glass |
| Color | White color |
| Fan type | Household |
| Length | 15 cm, 150 mm. |
| Height | 15 cm, 150 mm. |
| Width | 9.4 cm, 150 mm. |
| Diameter | 10 cm |
| Power | 8 W. Performance, m³/h- 115 |
| Noise level | 31 - 31dB |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Additional information | Voltage: 220 V. |
| Weight | 0.56 kg. |
| Country of manufacture | EU |