- In stock.
FAN CATA B-12 PLUS
FAN CATA B-12 PLUS


FAN CATA B-12 PLUS
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CAT, Cata |
| Model | B-12 Plus |
| Material | Plastic |
| Color | White color |
| Fan type | Household |
| Length | 17 cm, 170 mm. |
| Height | 17 cm, 124 mm. |
| Width | 10 cm, 170 mm. |
| Diameter | 12 cm |
| Power | 20 W. Performance, m³/h- 190 |
| Noise level | 43 - 43dB |
| Degree of protection (IP) | IPX2 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Additional information | Voltage 230 V |
| Weight | 0.86 kg. |
| Country of manufacture | EU |