- In stock.
-
−1%
EXPANSION VESSEL LR CE 80L -1 GAS - 6BAR
EXPANSION VESSEL LR CE 80L -1 GAS - 6BAR
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PLEASE, Varem |
| Article | UR080371CS |
| Purpose | For heating system |
| Capacity | 80 liters |
| Height | 65 cm, 450 mm. |
| Diameter | 45 cm |
| Material | Steel. Plumbing fitting, diameter - 1 inch - External thread |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Maximum operating temperature | 99 °C |
| Color | Red color |
| Additional information | The membrane is replaced. |
| Weight | 13.18 kg. |
| Length | 650 mm. |
| Width | 450 mm. |
| Country of manufacture | IT |