- In stock.
EXPANSION VESSEL LR CE 50L-3/4 GAS-6BAR
EXPANSION VESSEL LR CE 50L-3/4 GAS-6BAR
EXPANSION VESSEL LR CE 50L-3/4 GAS-6BAR
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PLEASE, Varem |
| Article | UR050271CS |
| Purpose | For heating system |
| Capacity | 50 liters |
| Height | 62 cm, 380 mm. |
| Diameter | 38 cm |
| Material | Steel. Plumbing connection, diameter - 3/4 inch - External thread |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Maximum operating temperature | 99 °C |
| Color | Red color |
| Additional information | Membrane is replaceable |
| Weight | 10.2 kg. |
| Length | 620mm. |
| Width | 380 mm. |
| Country of manufacture | IT |