- In stock.
ELFAN CRIC E-EXTRA D100 COVER ANTHR
ELFAN CRIC E-EXTRA D100 COVER ANTHR
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | EUROPLAST, Europlast |
| Model | EAT100A |
| Material | Plastic |
| Color | Gray color |
| Fan type | Household |
| Length | 15.2 cm, 161 mm. |
| Height | 15.2 cm, 160 mm. |
| Width | 8 cm, 123 mm. |
| Diameter | 10 cm |
| Power | 15 W. Performance, m³/h- 100 |
| Static pressure | 32 May |
| Noise level | 32 - 32dB |
| Revolutions per minute | 2550 |
| Degree of protection (IP) | IPX4 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Operating temperature | 5 - 40°C |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Voltage - 230V. With lid, ball bearing |
| Weight | 0.57 kg. |
| Country of manufacture | LV |