- In stock.
ELECTRIC WATER HEATER BELLISLIMO LITE 80
ELECTRIC WATER HEATER BELLISLIMO LITE 80
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TESY, Yes |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | BELLISLIMO LITE 80 |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Horizontal, Vertical |
| Water tank volume | 65 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 105.3 cm, 1200mm. |
| Width | 49 cm, 340 mm. |
| Length | 28 cm, 560 mm. |
| Power | 1200W |
| Heater weight without water | 35.26 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Connections G1/2". Two separate water tanks with two copper heating elements. |
| Weight | 35.26 kg. |
| Country of manufacture | BG |