- In stock.
EL WATER HEATER LYDOS ECO (50 L/V)
EL WATER HEATER LYDOS ECO (50 L/V)



EL WATER HEATER LYDOS ECO (50 L/V)
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ARISTON, Ariston |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | 50 |
| Water heater type | Volumetric, Electric |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 49 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 52.8 cm, 580 mm. |
| Width | 47 cm, 470 mm. |
| Length | 45 cm, 500mm. |
| Power | 1800W |
| Heater weight without water | 16 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Cable not included. Connection fittings 1/2 |
| Weight | 17.5 kg. |
| Country of manufacture | IT |