- In stock
Dražice OKCV125 Combi
Dražice OKCV125 Combi
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DRAZICE, Dražice |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | 125 |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Horizontal |
| Water tank volume | 123 liters |
| Degree of protection (IP) | IP42. Warm-up time (from 10°C to 65°C) - 3.3 h |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 52.4 cm, 1135 mm. |
| Width | 56.3 cm, 585 mm. |
| Length | 106.7 cm, 585 mm. |
| Power | 2200W |
| Heat exchanger area | 0.7 m² |
| Heater weight without water | 59 kg |
| Water connection | Connection on the right |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Connections 3/4. Heat-up time to 60 degrees: 43 min. No cable. |
| Weight | 63 kg. |
| Country of manufacture | Czech |