- In stock.
Dražice OKCE 125 Water Heater
Dražice OKCE 125 Water Heater



Dražice OKCE 125 Water Heater
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DRAZICE, Dražice |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | 125 |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 122 liters |
| Degree of protection (IP) | IP44. Warm-up time (from 10°C to 65°C) - 3.3 h |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 106.7 cm, 1135 mm. |
| Width | 52.4 cm, 585 mm. |
| Length | 52.4 cm, 585 mm. |
| Power | 2200W |
| Heater weight without water | 43 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Connections 3/4. No cable. |
| Weight | 46 kg. |
| Country of manufacture | Czech |