- In stock.
Dražice OKCE 100 Water Heater
Dražice OKCE 100 Water Heater



Dražice OKCE 100 Water Heater
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DRAZICE, Dražice |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | 100 |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 97 liters |
| Degree of protection (IP) | IP44. Warm-up time (from 10°C to 65°C) - 2.6 h |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 90.2 cm, 960mm. |
| Width | 52.4 cm, 524 mm. |
| Length | 52.4 cm, 585 mm. |
| Power | 2200W |
| Heater weight without water | 39 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Connections 3/4. No cable. |
| Weight | 43 kg. |
| Country of manufacture | Czech |