- In stock
Dražice OKC125 Combi
Dražice OKC125 Combi
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DRAZICE, Dražice |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | 125 |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 117 liters |
| Degree of protection (IP) | IP44. Warm-up time (from 10°C to 65°C) - 3.2 h |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 106.7 cm, 1135 mm. |
| Width | 52.4 cm, 585 mm. |
| Length | 52.4 cm, 585 mm. |
| Power | 2200W |
| Heat exchanger area | 0.68 m² |
| Heater weight without water | 55 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Connections 3/4. Heat exchanger heating time, heating from 10 °C to 60 °C - 55 min. No cable. |
| Weight | 59 kg. |
| Country of manufacture | Czech |