DANFOSS ALLY THERMOSTATIC RADIATOR VALVE
DANFOSS ALLY THERMOSTATIC RADIATOR VALVE


DANFOSS ALLY THERMOSTATIC RADIATOR VALVE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DANFOSS, Danfoss |
| Purpose | For temperature control in rooms |
| Material | ABS plastic |
| Color | White color |
| Control type | Electronic |
| Thermostatic head type | Straight |
| Temperature control | 5 - 35°C |
| Length | 82mm, 121 mm. |
| Width | 55mm, 121 mm. |
| Additional information | Type: Electronic programmable. Remote control: Zigbee. Color: White. Internet interface: Zigbee. Connector: RA+ adapter M30x1.5. IP class: 20. Transmission frequency: 2.4 GHz. Power supply: 2 x 1.5 V AA batteries. Dimensions: 82x55 |
| Weight | 0.25 kg. |
| Height | 62 mm. |
| Country of manufacture | DK |