- In stock
Combined water heater TESY BILIGHT 150 SE, 141 l
Combined water heater TESY BILIGHT 150 SE, 141 l
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TESY, Yes |
| Material | Tin |
| Color | White color |
| Model | BiLight 150 SE |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 141 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 136 cm, 1360mm. |
| Width | 48 cm, 480 mm. |
| Length | 49 cm, 490 mm. |
| Power | 2000W |
| Heat exchanger area | 0.28 m² |
| Heater weight without water | 38 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Additional information | Inlet/outlet connection - G1/2", heat exchanger connection - G3/4", temperature sensor socket - G1/2".Without cable |
| Weight | 41.5 kg. |
| Country of manufacture | BG |