- In stock
Combined water heater TESY BILIGHT 100 SE, 98 l
Combined water heater TESY BILIGHT 100 SE, 98 l
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TESY, Yes |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | BILIGHT 100 SE |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 98 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 103 cm, 1030 mm. |
| Width | 48 cm, 480 mm. |
| Length | 49 cm, 490 mm. |
| Power | 2000W |
| Heat exchanger area | 0.28 m² |
| Heater weight without water | 27.80 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Additional information | Inlet/outlet connection - G1/2", heat exchanger connection - G3/4", temperature sensor socket - G1/2" |
| Weight | 30.7 kg. |
| Country of manufacture | BG |