Guarantee
6 month
Delivery from Europe in
7 - 16
business days
Reliable charger made of high-quality plastic for your E-bike battery
Resistant charging cable for your e-bike battery
With this compatible and cost-effective power supply You're making the right choice. Because it ensures that your e-bike is charged quickly and reliably. So you're always ready for your next ride.
This power cable It is equipped with powerful technology that charges your e-bike battery in the shortest possible time. This reduces charging time and extends your riding time. Our E-bike charger It was designed for long-term use and features a robust, durable construction.
Furthermore, this Replacement charger Easy to use. Simply plug it into the wall socket and connect it to your e-bike battery. With its sleek and compact design, this E-bike power supply easy to transport.
So order today and make sure your e-bike is always ready to use.
| Cable length | approx. 12 cm |
| Input AC | 100 - 240 V / 1.5 A |
| Output DC | 29.4 V / 1.5 A |
| Performance | 44.1 W |
| frequency | 50-60 Hz |
| Connections | 1x XLR connector (3-pin) / 1x Euro connector (straight) |
| Color | black |
| Weight | 204 g |
| material | plastic |
| Suitable for | Aldi without details Hagebaumarkt (no further details provided) Hofer without further details Practitioner without further details, Prophete 24V, Prophete 26 inch, Prophete 28 inch, Prophete 52404-0111, Prophete 52414-0111, Prophete Alu-City Comfort, Prophete Alu-City Comfort7, Prophete Alu-City Navigator 1.4, Prophete Women's Aluminum City Prophete Model Year 2014 52404, Prophets without name, Samsung 10inr19/65-4, Samsung 7INR19/65-4, Samsung GD-SSDI-24B, Samsung SDI Side-Click 24V, Samsung SDI-2510B, Samsung SDI-2511A |