- In stock.
Bidet faucet Ferro ELBA BEL6, chrome
Bidet faucet Ferro ELBA BEL6, chrome
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | IRON, Iron |
| Length | 12.7 cm, 236 mm. |
| Width | 5.5 cm, 144 mm. |
| Weight | 1.02 kg, 1.06 kg. |
| Height | 10.5 cm, 73 mm. |
| Color | Chrome color |
| Material | Brass |
| Connection | 3/8 inch |
| Cartridge/mixing system (cartridge) | 4cm |
| Throughput | 13.5 l/min |
| Number of knobs | 1 |
| With shower hose | No |
| Retractable head | No |
| Flexible head | No |
| With shower head | No |
| Bottom valve included | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | ceramic cartridge; automatic bottom valve G5/4M24x1; aerator with ball joint; flexible connections G3/8 - M10x1 included |
| Country of manufacture | PL |