- In stock.
Ariston Regent Water Heater 15L Under Sink
Ariston Regent Water Heater 15L Under Sink
Ariston Regent Water Heater 15L Under Sink
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | REGENT, Regent |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | 15U |
| Water heater type | Volumetric, Electric |
| Installation | Under the sink |
| Water tank volume | 15 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 36 cm, 410 mm. |
| Width | 32.7 cm, 330 mm. |
| Length | 36 cm, 360mm. |
| Power | 1200W |
| Heater weight without water | 8.2 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Installed under the washbasin. With cable. Connection pipes 1/2 |
| Weight | 6.25 kg. |
| Country of manufacture | IT |