- In stock
Ariston Regent TD2K Water Heater Right 80L
Ariston Regent TD2K Water Heater Right 80L



Ariston Regent TD2K Water Heater Right 80L
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | REGENT, Ariston |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | 80 |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 75 liters |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 75.8 cm, 758 mm. |
| Width | 48 cm, 480 mm. |
| Length | 45 cm, 450 mm. |
| Power | 2000W |
| Heater weight without water | 24 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Heating water connection - right. Cable not included. Connection nipples 1/2 |
| Weight | 26 kg. |
| Country of manufacture | IT |