- In stock.
Ariston Regent TD2K Water Heater Right 100L
Ariston Regent TD2K Water Heater Right 100L
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | REGENT, Regent |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | 100 TD 2K EU2 |
| Water heater type | Combined |
| Installation | Vertical |
| Water tank volume | 95 liters |
| Maximum working pressure | 6 Bar |
| Height | 91 cm, 913 mm. |
| Width | 45 cm, 480 mm. |
| Length | 48 cm, 450 mm. |
| Power | 2000W |
| Heater weight without water | 28 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Heating water connection - right. With thermostat. Cable not included. Connection pipes 1/2. |
| Weight | 28.8 kg. |
| Country of manufacture | IT |