- In stock.
Ariston Regent REG 80 H Horizontal 80L
Ariston Regent REG 80 H Horizontal 80L


Ariston Regent REG 80 H Horizontal 80L
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | REGENT, Regent |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | H EU2 80 |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Horizontal |
| Water tank volume | 75 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 75.8 cm, 758 mm. |
| Width | 48 cm, 480 mm. |
| Length | 45 cm, 450 mm. |
| Power | 1200W |
| Heater weight without water | 21 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | With thermometer. Cable not included. Connection fittings 1/2 |
| Weight | 24 kg. |
| Country of manufacture | IT |