- In stock.
Ariston PRO1 ECO Horizontal 80L
Ariston PRO1 ECO Horizontal 80L



Ariston PRO1 ECO Horizontal 80L
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ARISTON, Ariston |
| Material | Steel |
| Color | White color |
| Model | 80H |
| Water heater type | Electric |
| Installation | Horizontal |
| Water tank volume | 75 liters |
| Maximum working pressure | 8 Bar |
| Height | 45 cm, 780mm. |
| Width | 47 cm, 470 mm. |
| Length | 75.8 cm, 500mm. |
| Power | 1800W |
| Heater weight without water | 20.5 kg |
| Water connection | Bottom connection |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | WaterPlus technology. Eco Evo function. Corded. |
| Weight | 22.5 kg. |
| Country of manufacture | IT |