ALUMINIUM RADIATOR 500MM 6 ELEMENTS
ALUMINIUM RADIATOR 500MM 6 ELEMENTS
ALUMINIUM RADIATOR 500MM 6 ELEMENTS
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ARMOR_KRA, KFA Armature |
| Article | 789-060-44 |
| Length | 48 cm, 600mm. |
| Width | 9 cm, 500mm. |
| Height | 57.3 cm, 100 mm. |
| Weight | 10.05 kg, 10.05 kg. |
| Capacity | 1.8 liters |
| Power | 672 W |
| Water connection | Side connection |
| Color | White color |
| Material | Aluminum |
| Maximum temperature | 95 °C |
| Number of sections | 6 |
| Brackets included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Temperature up to 95 degrees |
| Country of manufacture | PL |