-
−1%
wolfcraft GmbH LC 600 laminate cutter
wolfcraft GmbH LC 600 laminate cutter














wolfcraft GmbH LC 600 laminate cutter
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hand grip | Yes |
| Cutting width (max) | 46.5 cm |
| Laminate thickness (max) | 8 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium, Black |
| Cutting angles | 90° |
| Weight | 2 kg |
| Height | 201 mm |
| Depth | 636 mm |
| Width | 186 mm |
| Wrench type | Hexagonal wrench |
| Wrench included | Yes |