BALLARINI 75002-815-0 frying pan Wok/Stir-Fry pan Round
BALLARINI 75002-815-0 frying pan Wok/Stir-Fry pan Round


BALLARINI 75002-815-0 frying pan Wok/Stir-Fry pan Round
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Temperature (min) | -20 °C |
| Handle material | Stainless steel |
| Dishwasher proof | Yes |
| Internal coating | Granite/Titanium |
| Lid included | No |
| Easy to clean | Yes |
| Oven proof | Yes |
| Shape | Round |
| Freezer proof | Yes |
| Material | Aluminium |
| Suitable for hob types | Induction, Gas |
| Type | Wok/Stir-Fry pan |
| Temperature (max) | 230 °C |
| Handles quantity | 1 |
| Non-stick coating | Yes |
| Product colour | Anthracite |
| Number of internal coating layers | 6 |
| Width | 313 mm |
| Weight | 1.54 kg |
| Height | 121 mm |
| Diameter | 30 cm |
| Bottom diameter | 12 cm |