- In stock.
Oven Samsung NV7B41301AK/U3
Oven Samsung NV7B41301AK/U3
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | NV7B41301AK/U3 |
| Width | 59.5 cm, 694 mm. |
| Depth | 57 cm |
| Height | 59.6 cm, 660 mm. |
| Color | Black color |
| Housing material | Stainless steel |
| Energy efficiency class | A+ |
| Power | 3850W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 76 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 20 |
| Oven functions | Keep warm, Plate warm, Defrost, Conventional, Convection, Eco Convection, Large Grill, Fan Grill, Bottom Heat + Convection, Top Heat + Convection, Bottom Heat |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | No |
| Cleaning type | Integrated cleaning system (pyrolytic+hydrolytic) |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical |
| Number of baking trays | 1 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 41.4 kg. |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | MY |