- In stock
-
−1%
Oven NV68A1140BK/OL Samsung
Oven NV68A1140BK/OL Samsung
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | NV68A1140BK/OL |
| Width | 59.5 cm, 694 mm. |
| Depth | 57 cm |
| Height | 59.5 cm, 660 mm. |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 2800W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 68 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven functions | 6 |
| Oven functions | Convection, Eco convection, Grill function, Bottom + top heating, Defrosting, Drying |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | No |
| Cleaning type | Catalytic self-cleaning system |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Number of baking trays | 1 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 34.8 kg. |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | MY |